pielgrzymka - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

Artykuly 2012
Pielgrzymka parafialna

W dniach 7-9.09.2012r. odbyła się pielgrzymka parafialna, którą zorganizowała Pani Jadwiga Gawrońska. Opiekę duchową sprawował ksiądz Bartłomiej Pająk.
Pierwszym punktem do którego przybyli uczestnicy wyjazdu  było Sanktuarium świętej Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach koło Poznania. Mieści się tam małe muzeum poświęcone życiu świętej, cela zakonna, gdzie św. Urszula spędziła 19 lat swojego życia,  oraz Dom Matki Założycielki, w którym znajduje się wystawa opowiadająca słowem i fotografią o charyzmacie i działalności Urszuli jak również założonym przez nią Zgromadzeniu.
Następnym celem podróży był Świebodzin. Tam pielgrzymi mieli możliwość obejrzenia Figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest obecnie najwyższą rzeźbą przedstawiająca Jezusa Chrystusa na świecie (mierzy 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę).
Kolejnym etapem pielgrzymi było Gościkowo – Paradyż, a w nim Kościół Najświętszej Marii Panny i świętego Marcina z XIII-XIV wieku oraz klasztor, w którym obecnie mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
W dalszej części pielgrzymki uczestnicy odwiedzili Rokitno (gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne),
Zieloną Górę (a w niej palmiarnię i konkatedrę św. Jadwigi oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej), Poznań – Ostrów Tumskii Licheń, którego Sanktuarium i Golgota uwieńczyły podróż pielgrzymujących.        
Pielgrzymka jest okazją do odnowy duchowej i poznania nowych miejsc kultu religijnego. Cieszy fakt, że wśród pielgrzymów wielu było po raz pierwszy. Gorące podziękowania dla Pani Jadwigi Gawrońskiej za organizację i Panom Andrzejowi i Edwardowi Konkel za bezpieczną podróż do sanktuariów i w drodze powrotnej
.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego