Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


IV NiedzielaWielkanocy
26 IV 2015r.

1. Modlimy się dziś szczególnie w intencji dzieci klas III-ich, które podczas Mszy św. o 11.15 przeżywać będą I-szą rocznicę Spowiedzi i Komunii Św. Nieszpory Wielkanocne dziś o 18.00.
 
2. Ten tydzień w całym Kościele poświęcony jest na modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 
3. W tym tygodniu:
w poniedziałek
o 19.00 spotkanie dla Katechetów.
we wtorek
św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, wielkiego czciciela Matki Bożej.
w środę
święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Polecać będziemy też Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podziękowania i prośby wpisane do księgi Jemu poświęconej.
w czwartek
św. Piusa, papieża.
w piątek
1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Dodatkowa Msza św. o 13.00, którą odprawi Ks. Biskup Krzysztof Zadarko w intencji pracodawców, pracujących i szukających pracy. W tej Mszy św. weźmie udział NSZZ ,,Solidarność” naszego miasta. Wszystkich zapraszamy do udziału w tej Mszy św. W tym też dniu rozpoczniemy przeżywanie miesiąca poświęconego Matce Bożej. Nabożeństwo ku Jej czci codziennie o 18.00. Zapraszamy również codziennie o 21.00 przed Grotę Matki Bożej na Apel Jasnogórski. Intencje modlitwy, które codziennie zawierzać będziemy Matce Bożej podane będą w gablocie. W tym też dniu przypada I-szy piątek miesiąca. Do ludzi starszych i chorych przyjdą kapłani i misjonarze w środę, 6 maja od godz. 10.30 w ramach Misji św. Informujemy, iż Biskupi polscy na dzień 1 maja udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
w sobotę
2 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.
Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczniemy przeżywanie Misji Św. Wszystkich zapraszamy na te Eucharystię. Módlmy się w intencji tych Misji Św. i Misjonarzy, którzy je poprowadzą. Gazetka zawierająca szczegółowy program Misji położona jest na stoliku za ławkami.
 
4.   Składamy Bóg zapłać:
§ Rodzicom dzieci klas III-ich za troskę o czystość świątyni i za dar ołtarza;
§ Rodzinom: Markowi i Jolancie Wiśniewskim, Tworek, Górskim, Frania, Skałeckim za ofiary złożone na monstrancję i witraże;
§ Parafianom: Henrykowi Szczecina, Edwardowi Chuchli, Cezaremu Jakubiakowi, Piotrowi Gawinowi, Zbigniewowi Miszkurce, Stanisławowi Czerwonce, Andrzejowi i Stanisławowi Krajewskim, Henrykowi Brzezińskiemu, Ryszardowi Burczyńskiemu, Krystynie Fijałkowskiej, Marii Mirocha, Elżbiecie Śliżewskiej, Krystynie Kwiatkowskiej za pomoc w pracach wokół kościoła i przy parkingu;
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
5. W miniony wtorek zostały założone witraże w pięciu okrągłych oknach. Ich koszt wyniósł: 16.800zł. Z głębi serca dziękujemy wszystkim za ofiary na nie złożone. Nadal prosimy o materialne wsparcie na pozostałe witraże oraz na prace przy parkingu.
 
6. Do 17 maja włącznie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną w dniach: 4-7 czerwca trasą:
Piekary Śląskie, Kamień Śląski, Góra św. Anny, Kalisz, Wenecja, Biskupin, Gniezno, Licheń i Świnice Warckie. Koszt: 380 zł. Zapisy wraz z wpłatą 100zł. w zakrystii;

7. W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka ,,Gość Niedzielny”, ,,Mały Gość Niedzielny”. Polecamy także piękny album o Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu oraz modlitewnik ku czci św. Józefa wraz z koronką.
 
8. Zwracamy się z prośbą do Pań i Panów o pomoc w pracach wokół kościoła i przy parkingu od poniedziałku do czwartku włącznie od godz. 8.30.
 
9. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny z ul. gen. Andersa 1.
 
10. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii
śp. Janinę Drzewiecką z ul. Grota Roweckiego 2;
śp. Janinę Gołębiowską z ul. Dmowskiego 1, której pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego