Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkego Postu
18.01.2017
 
 
 
 1. Dziś o 11.30 Msza św. o Bożą opiekę nad dziećmi z udzieleniem błogosławieństwa każdemu dziecku,                a o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem Męki Pańskiej. Przez okres Wielkiego Postu do skarbony składać można ofiary na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


  2. W TYM TYGODNIU:
  - w środę – o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a o 18.30 Msza św. w intencji małżeństw          i rodzin o wzajemną miłość i przebaczenie, a szczególnie małżeństw sakramentalnych zawartych w lutym.
  - w czwartek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  - w piątek – Droga Krzyżowa o 17.00 dla dzieci, a o 18.00 dla młodzieży i starszych.


  3. SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
  - dziś – o 15.00 dla młodzieży od II klasy szkoły średniej wzwyż i starszych, którzy pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania.
  - w poniedziałek
  - we wtorek – o 19.15 dla Bractwa, Honorowej Straży i Szkaplerza św. Józefa, a także we wtorek lub                w czwartek o 19.15 spotkania w grupach dla młodzieży III klas gimnazjum.
  - w środę – o 19.15 dla Katechetów.
  - w czwartek – po Mszy św. o 18.30 dla Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  - w piątek – o 19.15 dla rodziców dzieci klas II-ich szkoły podstawowej


  4. Z zakrystii przyjmowane są zapisy młodzieży klas VII szkoły podstawowej i II-ich klas gimnazjum, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania.


  5. SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
  Wszystkim za udział w rekolekcjach i przystąpienie do spowiedzi św.;
Ks. Tomaszowi za piękną dekorację na Wielki Post;
 • Parafianom z ul. Witosa 2 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;


  Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.


  6. Dziś po każdej Mszy św. wspólnota Caritas zbiera przed kościołem ofiary do puszek.


  7. Zachęcamy do oddania 1 % podatku na dzieła prowadzone przez Caritas. Na stoliku za ławkami położone są ulotki z informacjami o szczegółach wsparcia, a także skarbonki na jałmużnę wielkopostną, która będzie pomocą dla najuboższych. Przyniesiemy je i złożymy przed ołtarzem w Niedzielę Palmową.


  8. W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, filmy i książki o tematyce religijnej, Pismo Święte, modlitewniki i wiele wartościowych rzeczy.


  9. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 10.00 prosimy Parafian z ul. Witosa 4.


  10. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Elżbietę Marcinkiewicz               z ul. Romera 2, śp. Annę Reszetar z ul. Romera 7, śp. Annę Sokołowską, śp. Władysława Magierę                        z ul. Dmowskiego 12, którego pogrzeb będzie miał miejsce jutro, tj. w poniedziałek i śp. Adama Szredera      z ul. Romera 9, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek


  11. Całość ogłoszeń znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na wydrukowanych kartkach położonych na stolikach za ławkami.


  12. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy, by podjęte Wielkopostne postanowienia przemieniały nasze serca, by ten święty czas otworzył je na Ducha modlitwy i pokuty.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego