Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XIV Niedziela Zwykła
05 VII 2015r.

1.   
Dziś, w pierwszą niedzielę lipca, zamiast kazania na zakończenie Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nieszpory świąteczne dziś o 18.00.
 
2.   
W tym tygodniu:
-w poniedziałek
– bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich, którzy w różny sposób pragną pomóc przy Sanktuarium św. Józefa.
-w środę
– 8 lipca – zapraszamy do naszego Sanktuarium św. Józefa w sposób szczególny mężczyzn: ojców, mężów, synów, braci, dziadków. Najpierw o godz. 18.00 uczestniczyć będziemy w procesji wokół Sanktuarium do kapliczek poświęconych św. Józefowi, a o 18.30 Mszę św. odprawi ks. dr hab. Kazimierz Dullak i zawierzy w opiekę św. Józefa wszystkich mężczyzn. Na stoliku za ławkami położone są ulotki informujące o tym wydarzeniu. Zabierzmy je dla siebie czy dla kogoś z pracy lub z innej parafii.
-w piątek
– o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
-w sobotę
– święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji ludzi starszych i chorych, którzy zostaną zawierzeni w opiekę św. Józefa.
 
3.   
Składamy Bóg zapłać:
§ 124 rodzinom, które w czerwcu złożyły ofiarę na potrzeby w parafii; łączna kwota: 2.470zł.
§ Parafianom z ul. gen. Andersa 12 za troskę o czystość świątyni i złożoną ofiarę;
§ Parafianom: Józefie i Stanisławowi Matejczuk; Krystynie Michalskiej; Marii Mirocha; Krystynie Fijałkowskiej za troskę o czystość kościoła, przy krzyżu misyjnym, przy kapliczkach i przy plewieniu;
§ Wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę dla Caritas; zebrano: 1.240zł.
§ Rodzinom: Stanisławowi i Marii Młotkowskim, Włodzimierzowi, Arturowi i Sylwii Skoniecznym i Janinie Matczuk oraz wspólnocie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego za ofiary złożone na witraże
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.;
 
4.   
Tradycyjnie w dniach: 1-13 sierpnia wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka. Piąta grupa to grupa słupska, które swoje kolejne spotkanie organizacyjne będzie miała 27 lipca o godz. 18.30 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Istnieje również możliwość duchowego pielgrzymowania w tzw." Grupie Złotej ". Chętnych do duchowego pielgrzymowania prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 
5.   
Zachęcamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do Piekar Śląskich, Kalisza, Biskupina, Gniezna, Wenecji, Lichenia w dniach: 17-20 września. Zapisy w zakrystii do niedzieli, 26 lipca włącznie.
 
6.   
Zwracamy się z prośbą do Parafian o upieczenie ciasta na przyszłą niedzielę.
 
7.   
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka: ,,Gość Niedzielny”, do którego dołączony jest obrazek ze św. Franciszkiem z Asyżu wraz z tekstem jego najpiękniejszej modlitwy. Można tez kupić obrazy przygotowane na Jubileusz parafii, które są wyeksponowane w Domu Świętej Rodziny. Koszt jednego to 30 zł.
 
8.   
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 11.00 prosimy Parafian z ul. gen. Andersa 13.
 
9.   
Na stoliku za ławkami położone są koperty z deklaracjami na lipiec. Nadal spłacamy należności za materiał na parking, za prace przy elewacji domu parafialnego i kościoła oraz witraże. Łączna kwota, którą mamy do zapłacenia to 42 tys. złotych.
 
10.   
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask i opieki św. Józefa.
 
11.   
W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii
śp.
Jadwigę Dmowską z ul. Romera 2, której pogrzeb odbędzie się jutro.
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego