Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła
26.06.2022
 
1.   Trwajmy w dziękczynieniu dla Boga za Jubileusz 50-lecia naszej Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej.
2.   Wytrwajmy w przychodzeniu na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 18.00.
3.   W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – uczcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.
- we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym organiście p. Ireneuszu.
- w środęUroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Ofiara składana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Ks. Piotrze.
- w pierwszy piątek – św. Ottona, biskupa. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 18.00, a Msza św. o 18.30 wynagradzająca Bożemu Sercu za grzechy nasze i całej parafii. W wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. o 17.00 dla dzieci. Spowiedź św. rano od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.30-18.30.  
     Do ludzi chorych i starszych przyjdą kapłani z posługą sakramentalną od godz. 8.30, a ks. Piotr odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 9.00.
   W kolejnym już miesiącu pragniemy poświęcić Jezusowi Eucharystycznemu 24 godziny naszej modlitewnej obecności przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja ta rozpocznie się w piątek od godz. 18.00 i trwać będzie nieprzerwanie do godz. 18.00 w sobotę. Bardzo prosimy, by zapisywać w zakrystii swoją gotowość na to spotkanie z Jezusem. Potrzeba tradycyjnie po dwie osoby na każdą godzinę.
- w pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o 18.00, a Msza św. wynagradzająca Matce Bożej za grzechy nasze i całej parafii o 18.30.
4.   Dla dzieci i młodzieży zakończył się rok nauki. Prosimy rodziców, by pomogli dziecku pamiętać o Mszy św. i spowiedzi św.
5.   SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek  i w czwartek – po Mszy św. o 18.30 spotkanie dla wszystkich, którzy podjęli się 33-dniowego przygotowania do poświęcenia swojego życia Matce Bożej i do uroczystego przyjęcia Jej szkaplerza w dniu 16 lipca.
- w piątek – o 19.15 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
6.   SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Wszystkim za tak liczny udział w procesjach w Oktawie Bożego Ciała;
§ Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 9 i 10 za troskę o czystość świątyni i za złożoną ofiarę;
§ Parafianom: Urszuli i Jerzemu Kot, Grażynie i Marianowi Białeckim, Henryce Kraszewskiej, Lidii Sadce, Janowi Sroce i Janowi Sysło za kilkudniową pomoc w pracach wokół kościoła;
§ Wszystkim za ofiarowane wota dla św. Józefa, które zostały umieszczone w gablocie;
§ Wszystkim za ofiary złożone w minioną niedzielę dla Caritas; zebrano: 840 zł.;
§ Wszystkim za każdą ofiarę złożoną dziś podczas Mszy św. i do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego na jadłodajnię.
7.   Parafia nasza otrzymała zaproszenie do udziału w odpuście ku czci Matki Bożej Sianowskiej, Królowej Kaszub na niedzielę, 17 lipca. Od dziś przyjmujemy w zakrystii zapisy chętnych na ten wyjazd.
8.   O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 9.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 11 i 12.
9.   W sklepiku parafialnym do nabycia: ,,Mały Gość Niedzielny” z myślą o dzieciach, ,,Gość Niedzielny” i wiele wartościowych rzeczy.
10.   Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie oraz na stronie internetowej i facebooku parafii.
Wróć do spisu treści