Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023

1. Dziś, w pierwszą niedzielę czerwca, na zakończenie Mszy św. zamiast kazania adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś także podczas Mszy św. o 11.30 dzieci klas IV przeżywać będą I-wszą Rocznicę Spowiedzi i Komunii Świętej.
2. Zapraszamy dziś Parafian i Pielgrzymów do włączenia się w Marsz dla Życia, który ok. godz. 14.00 wyruszy z kościoła św. Maksymiliana, a zakończy festynem rodzinnym na bulwarach nad Słupią.
3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
4. W TYM TYGODNIU:
 • W poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • W środę – podczas Mszy św. uczcimy św. Józefa. Msza św. o 18.30 w intencji matek noszących pod sercem nowe życie i małżeństw pragnących dziecka.
 • W czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po której wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Romera,
  11 Listopada, gen. Andersa, Dmowskiego i Szczecińską w kierunku kościoła, gdzie nastąpi zakończenie. Z przykrością informujemy, że z bloków, którym powierzona została troska o ołtarze na Boże Ciało przyszły tylko dwie Parafianki: Józefa Matejczuk z ul. Romera 1 i Justyna Jurcaba z ul. gen. Andersa 5. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 18.30.
Prosimy o udekorowanie okien, balkonów emblematami czy obrazami religijnymi. Prosimy Rodziców dzieci klas III i IV o przyjście wraz z dziećmi ubranymi w białe alby do sypania kwiatków i niesienia poduszek z emblematami religijnymi. Próba sypania kwiatków dla tych dzieci we wtorek o godz. 17.00. Zwracamy się z prośbą do Panów o pomoc w niesieniu chorągwi. Prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii, by można było widzieć ile chorągwi przygotować.
 • W piątek – chcąc podkreślić radość  jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, kierując się dobrem duchowym wiernych, Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński udziela wszystkim wiernym naszej diecezji i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania  wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę – o godz. 9.00 dodatkowa Msza św. dla ludzi starszych, chorych i samotnych, którym
  na zakończenie zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
5.  W związku z dzisiejszym Marszem dla Życia, spotkanie dla wspólnot różańcowych odbędzie się
w następną niedzielę o godz. 17.00.
6.  SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
 • 94 Rodzinom z parafii i 4 spoza parafii za ofiary złożone w maju; łączna kwota: 7.170zł.;
 • Rodzicom dzieci klas IV za troskę o czystość kościoła i ofiarowany kielich jako dar ołtarza;
 • Wszystkim za ofiary złożone na jadłodajnię; złożono: 632 zł.;
 • W minionym miesiącu zapłaciliśmy: 4.422zł. za gaz, 2.700zł. jako ryczałt od parafii do Kurii Biskupiej, 2.540zł. na jadłodajnię.
Na stoliku za ławkami położone są koperty z deklaracjami na czerwiec.
7. W sklepiku parafialnym do nabycia prasa katolicka, Pismo Święte, modlitewniki i wiele wartościowych rzeczy.
8. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00, prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 1 i 2.
9. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Eugenię Makiewicz z ul. Wyszyńskiego 1 i śp. Helenę Czerniawską z ul. Korfantego 4D, której pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…
10. Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie oraz na stronie internetowej
i facebooku parafii.
Wróć do spisu treści