Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

XXX Niedziela Zwykła
26 X 2014r.1.  Dziękujemy dziś Bogu za naszą świątynię, za wszystkich Parafian i Ofiarodawców z różnych zakątków naszej Ojczyzny i spoza jej granic, którzy modlitwą, ofiarą oraz materialnym wsparciem, budowali nasz kościół i wspierali przy nim prace. Prosimy Boga, by żyjącym błogosławił, a zmarłych przyjął do nieba.

2. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek, środę i czwartek o 17.00, a dla wszystkich codziennie          o 18.00.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek
święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
- w piątek
zakończenie nabożeństw różańcowych.
- w sobotę
1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30. Nabożeństwo za zmarłych o godz. 18.00.
      Na nowym cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych wyruszy o 11.30, a Msza św. o godz.12.00.     W tym roku liturgię Mszy św. na nowym cmentarzu prowadzi nasza parafia. Zwracamy się z prośbą do młodzieży, do Pań i Panów o pomoc w tych zadaniach. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii. Natomiast na starym cmentarzu uroczystości rozpoczną się procesją o godz. 11.45, która wyruszy spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończy się Mszą św. o godz. 12.30 przy kaplicy cmentarnej.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny
od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

- Wzbudzić intencję jego otrzymania.
- Być w stanie łaski uświęcającej.
- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.


W tym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie, pół godziny przed Mszą św. wieczorną będzie spowiadało dwóch kapłanów. Chciejmy skorzystać ze spowiedzi św.

Nadal można składać do skarbony za ławkami wypominki jednorazowe czy roczne.

- w przyszłą niedzielę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

W dniach: 1-2 listopada na słupskich cmentarzach odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Towarzystwo Opieki Paliatywnej dziękuje za wszelkie ofiary, aby placówka mogła funkcjonować, corocznie musi dozbierać ok. 400tys. zł. Dziękujemy za każdy dar serca.

4. Składamy Bóg zapłać:
Dzieciom, młodzieży i starszym za udział w nabożeństwie różańcowym i za odmawianie różańca w domu;
Dzieciom za wykonanie pięknych różańców i namalowanie obrazów z Matką Bożą Różańcową;
Wszystkim za złożoną w minioną niedzielę ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie;
Rodzinie Matejczuk za troskę o czystość kościoła, Pani Krystynie Michalskiej za troskę o kwiaty przy Krzyżu Misyjnym oraz Parafiance Lidii Sadka za prace przy plewieniu wokół naszej świątyni;
Rodzinie za ofiarę złożoną na witraż;
Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

5. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem wspólnota Caritas zbiera ofiary do puszek.

6. Wspólnoty naszej parafii organizują w sobotę, 29 listopada zabawę Andrzejkową w godz. 19.00-24.00. Zapisy w Caritas codziennie od poniedziałku do soboty włącznie w godz.: 15.30-18.00. Wstęp 10zł.

7. W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka: ,,Gość Niedzielny", w którym warto przeczytać m.in. o zakończonych obradach synodu biskupów poświęconego rodzinie; ponadto do nabycia: ,,Mały Gość Niedzielny”, kalendarze na 2015r., foldery o naszej parafii oraz wiele wartościowych rzeczy.

8. O pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek od godz. 9.00 prosimy Parafian z ul. Dmowskiego 2.


9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii: śp. Zygmunta Piątek z ul. Bora Komorowskiego; śp. Ryszarda Walczyka z ul. gen. Andersa 1, za którego Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona jutro, w poniedziałek o godz. 9.30; śp. Józefa Dudrę z ul. Romera 8, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek. Dobry Jezu

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego