Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XIX Niedziela Zwykła
13.08.2017r.

    
1.  
Komunikat Ks. Biskupa Diecezjalnego zapraszający na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie…
 
2.  
Dziś o 13.00 – Msza św. chrzcielna
            o 18.00 – nieszpory świąteczne
            o 18.30 – Msza św. za zmarłych z wypominków jednorazowych i rocznych
 
Dziś po każdej Mszy św. wspólnota Caritas zbierać będzie ofiary do puszek.
 
3. W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej Diecezji.
- we wtorek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. w naszym Sanktuarium z poświęceniem kwiatów i ziół zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30. W tym dniu obchodzimy też święto Wojska Polskiego.
- w środę – 16 sierpnia podczas Mszy św. o 18.30 razem ze św. Józefem modlić się będziemy w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojca Św. Benedykta XVI, Seniora oraz w intencji małżeństw i rodzin o wzajemną miłość, zgodę i szczerość w przebaczeniu, polecając Bogu szczególnie małżeństwa sakramentalne zawarte w sierpniu. Na zakończenie Mszy św. wszystkim zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, papieża.
- w czwartek – św. Jacka, kapłana.
- w piątek – o 18.00 Droga Krzyżowa w intencji naszej Ojczyzny. Na stoliku za ławkami położone są kartki z modlitwą za naszą Ojczyznę
- w przyszłą niedzielę – o 11.30 Msza św. w intencji dzieci, które na zakończenie zostaną indywidualnie pobłogosławione.
 
4. SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
 
§ 
Parafianom z ul. Kulczyńskiego1 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
§ 
Parafianom: Robertowi i Alicji Bronisz, Helenie Duś, Józefowi i Irenie Wolskim, Edwardowi i Czesławie Kneba oraz Annie i Józefowi Kotyk za ofiarę złożoną na Drogę Miłosierdzia;
§ 
Parafianom: Markowi Wawrzyńskiemu, Henrykowi Truskolawskiemu, Cezaremu Jakubiak, Jerzemu Kot, Henrykowi Walczak, Tadeuszowi Legieć i Bogusławowi Sznigir za pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia;
§ 
Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
5.
Nadal zachęcamy do włączenia się w organizowaną przez Caritas ,,Akcję Ołówek”, w której wspieramy dzieci i młodzież poprzez ofiarowanie im książek, zeszytów, przyborów szkolnych, a także wszelkich artykułów niezbędnych do nauki. Dary te można przynosić do Domu Świętej Rodziny i składać na ręce wspólnoty Caritas w każdy czwartek w godz. 16.00-18.00
 
6.
W Caritas naszej parafii można wypożyczyć łóżko medyczne, a w dniu 15 sierpnia wspólnota Caritas rozprowadzać będzie ,,bukieciki zielne”.
 
7.
Nadal zwracamy się z prośbą do Parafian i Parafianek o pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia i porządkowaniu terenu wokół kościoła w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 9.00.
 
8.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 10.00 prosimy Parafian z ul. Kulczyńskiego 3.
 
9.
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, ,,Gość Niedzielny”, kalendarze na 2018r., ponadto pamiątki z naszego Sanktuarium, albumy, książki o tematyce religijnej, ponadto różańce, modlitewniki i inne wartościowe rzeczy. 
 
10.
 Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza Drogich Pielgrzymów, by wszystkie sprawy, które nosicie w swoim sercu polecać naszemu patronowi św. Józefowi, którego czcimy w tym Sanktuarium. Można to uczynić wpisując prośby i podziękowania do księgi Jemu poświęconej wyłożonej na stoliku za ławkami, które w sposób szczególny zanoszone są do Boga przez wstawiennictwo św. Józefa w każdą środę podczas Mszy św. o godz. 18.30.  
 
11.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom modlącym się razem z nami życzymy odwagi i zaufania Bogu, który słysząc wołanie swoich dzieci uciszy każdą burzę w naszych sercach i naszym życiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego