Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

                                                                                                       
INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE
 XXVIII Niedziela Zwykła 
15.10.2017
1.   
Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00, a dla wszystkich codziennie o 18.00.
 
2. W TYM TYGODNIU:
- dziś – o 11.30 Msza św. w intencji dzieci o Bożą opiekę nad nimi.
- w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej – wspomnienie 39 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II, papieża na Stolicę Piotrową. Msza św. o 18.30 w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojca Św. Benedykta XVI, Seniora i dziękczynna za św. Jana Pawła II, papieża. Na zakończenie Mszy św. zostaną podane do ucałowania relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adorację poprowadzi diakonia modlitewna Domowego Kościoła, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Tak podczas Mszy św. jak i Apelu zawierzać będziemy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jana Pawła II podziękowania i prośby złożone do skarbony przed ich wizerunkiem.
- we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
- w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Msza św. o 18.30 odprawiona zostanie  w intencji małżeństw i rodzin o wzajemną miłość i zgodę, a w sposób szczególny polecać będziemy Bogu małżeństwa sakramentalne zawarte w październiku.
- w czwartek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
- w piątek – św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie.
- w sobotę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa.  
- w przyszłą niedzielę – gościć będziemy kleryków naszego Seminarium, którzy modlić się będą razem z nami, a po Mszy św. zbierać będą ofiary na Seminarium w Koszalinie.
   Także w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza św. dla wspólnoty Domowego Kościoła i Oazy Rodzin, która zostanie poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 14.30. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
3.
Dziś po każdej Mszy św. wspólnota Caritas zbiera ofiary do puszek. 
 
4. SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
     Kandydaci do bierzmowania z III klas gimnazjum mają spotkania we wtorek lub w czwartek o godz. 19.15.
- w czwartek – po Mszy św. o 18.30 dla Diakoni wspólnot.
 
5. SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§
Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 1 i 2 za troskę o czystość naszej świątyni;
§
Parafianom: Piotrowi Gawin i Jerzemu Kot za prace przy Drodze Miłosierdzia oraz wspólnotom różańcowym, Zofii Siczek i rodzinie Bartoszkiewicz za ofiarę złożoną na Drogę Miłosierdzia;
§
Dzieciom, młodzieży i starszym, którzy tak licznie przychodzicie na różaniec;
§
Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
6.
W miniony czwartek odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, by omówić przygotowania do I-szej rocznicy Komunii św. Z przykrością informujemy, że na 106 rodziców, na spotkaniu było tylko 13 rodziców, którym leży na sercu troska o własne dzieci i ich duchowy rozwój. 
 
7.
Nadal prosimy Parafian o pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia oraz plewieniu wokół kościoła. Przychodzić można od poniedziałku do piątku od godz. 9.00.
 
8
. Na stoliku za ławkami położone są kartki na wypominki. Przy wypełnianiu ich prosimy wyraźnie zaznaczyć czy mają być one jednorazowe czy roczne. Prosimy, aby po czytelnym ich wypełnieniu składać je w kopertach do skarbony za ławkami.
    
9.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 3 i 4.
 
10.
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, ,,Gość Niedzielny”, liczne dewocjonalia, modlitewniki, Pismo Św. oraz wiele wartościowych rzeczy.
 
11.
W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Krystynę Jutrzenka-Trzebiatowską z ul. Bora Komorowskiego 8.
     Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym..
 
12. 
Całość ogłoszeń znajdziemy w gablocie, na wydrukowanych kartkach, a także na stronie internetowej naszego Sanktuarium i jego facebooku.
 
 13.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy głębokiego pragnienia spotkania z Bogiem, a na czas wytężonej pracy Jego błogosławieństwa.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego