Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

XXIV Niedziela Zwykła
13 IX 2014r.1.  Dziś o 11.30 Msza św. z poświęceniem dzieciom klas I-szych tornistrów i przyborów szkolnych;
       o 13.00 Msza św. chrzcielna;
       o 18.00
nabożeństwo o Krzyżu;
       o 18.30
Msza św. za zmarłych z wypominków jednorazowych i rocznych;

W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
- we wtorek
świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników. Msza św. o 18.30 w intencji Ojca Świętego Franciszka. Zawierzać będziemy podziękowania i prośby przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II złożone do skarbony przed Jego obrazem. Na zakończenie zostanie udzielone błogosławieństwo Jego relikwiami. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski, podczas którego zawierzać będziemy podziękowania i prośby przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej, które złożone zostaną do skarbony przed Jej wizerunkiem.
- w środę
o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a o 18.30 Msza św. w intencji małżeństw    i rodzin o wzajemną miłość i zgodę. W sposób szczególny zawierzać będziemy Bogu małżeństwa sakramentalne zawarte we wrześniu.
- w czwartek
święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży Polski.
- w piątek
św. Januarego, bp i męczennika. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00.
- w przyszłą niedzielę
o 11.30 Msza św. w intencji dzieci o Bożą opiekę, a na zakończenie każde dziecko zostanie indywidualnie pobłogosławione.

Spotkania w tym tygodniu:
- dziś
o 17.00 dla wspólnot różańcowych
- w poniedziałek
o 19.00 dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Grecji oraz dla Diakonii wspólnot.
- w środę
o 19.30 dla młodzieży z III-ich klas gimnazjum oraz ich rodziców.
- w czwartek
o 19.15 dla rodziców ministrantów i lektorów.
- w piątek
o 19.15 dla młodzieży z I-szych klas ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Skrzatusza na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Bolesnej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Pozostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Zapisy do najbliższej środy włącznie. Koszt wyjazdu 50 zł. Wyjazd w niedzielę o godz. 6.00 z parkingu przy E Leclercu. Natomiast młodzież wyjeżdża w sobotę o godz. 8.15 z tego samego parkingu.

Składamy Bóg zapłać:
 Wszystkim za udział w Marszu dla Jezusa, który przeżywaliśmy w minioną niedzielę oraz wszystkim              za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej;
 Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom za udział we Mszy św. środowej, podczas której zostali oni zawierzeni       w opiekę św. Józefa;
 Parafiankom: Annie i Krystynie oraz Rodzinie Zych za ofiarę złożoną na witraże w naszej świątyni;
 Parafianom z ulicy Romera 5 za troskę o czystość kościoła i złożoną ofiarę;
Wszystkim za ofiary złożone dziś na potrzeby w parafii.


Dziś wspólnota Caritas zbiera przed kościołem ofiary do puszek z myślą o potrzebujących.

W przyszłą niedzielę rozprowadzane będą foldery o naszej parafii, przygotowane z okazji przyszłorocznego Jubileuszu 25-lecia jej istnienia. Koszt to tylko 5 zł., choć można też złożyć większą ofiarę.

W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka: ,,Gość Niedzielny", do którego dołączone są dwie płyty CD: 2-ga część Dzienniczka św. Siostry Faustyny oraz film z ubiegłorocznego Jubileuszu 25-lecia koronacji cudownej Piety w Skrzatuszu; ponadto: ,,Nasza Arka”, wiele książek, albumów i wartościowych rzeczy, a także kalendarze na 2014r. z kościołami naszej diecezji.

O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Romera 7.W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii: śp. Bronisława Cieleckiego z ul. Romera 2; śp. Bronisława Firganek z ul. Kulczyńskiego 4; śp. Mariannę Cisło z ul. gen. Andersa 8 i śp. Mieczysława Ferber z ul. gen. Andersa 1
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego