Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


V Niedziela Zwykła
07.02.2016r.

1.   
Dziś, w pierwszą niedzielę lutego, zamiast kazania na zakończenie każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a od godz. 14.00 do 18.30 adoracja Pana Jezusa, aby wynagrodzić Bogu za grzechy popełnione przez nas w okresie karnawału.
 
2. W tym tygodniu:
w środę
– Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 17.00 i 18.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
w czwartek
11 lutego – Światowy Dzień Chorego
Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 10.00 w intencji ludzi starszych i chorych, którym na zakończenie udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Pomóżmy ludziom starszym i chorym przybyć w tym dniu do naszego Sanktuarium.
w piątek
– Droga Krzyżowa o 17.00 dla dzieci, a o 18.00 dla młodzieży i starszych. Mszę św. w tym dniu o godz. 18.30 w intencji pracodawców, pracujących i szukających pracy odprawi ks. dr Andrzej Hryckowian, a po niej w domu parafialnym poprowadzi spotkanie formacyjne dla zaproszonych.
w sobotę
– Mszą św. rozpocznie się peregrynacja figury św. Michała Archanioła, która trwać będzie do soboty, 20 lutego. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
w przyszłą niedzielę
– o 17.30 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wspólnota Caritas zbierać będzie ofiary do puszek.
 
3. Spotkania w tym tygodniu:
dziś
– o 15.00 dla młodzieży starszej i starszych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o 18.30 dla młodzieży, która pragnie jechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.
w poniedziałek
– o 19.15 dla rodziców dzieci klas II-ich
we wtorek
– o 19.15 dla rodziców dzieci klas III-ich
w środę
– po Mszy św. o 18.30 dla Bractwa św. Józefa
w czwartek
– o 19.15 dla Caritas
w piątek
– o 19.15 dla Lektorów Seniorów
 
4.   
Składamy Bóg zapłać:
§ Parafianom, którzy tak licznie przyszliście w minioną środę pomóc w rozebraniu szopki i choinek oraz Parafianom z ul. Grota Roweckiego 1 za troskę o czystość kościoła w dniu wczorajszym;
§ 114 Rodzinom za ofiary złożone w styczniu; łączna kwota: 1.960złotych.
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
Na stoliku za ławkami położone są koperty z deklaracjami na luty oraz gazetka parafialna na Wielki Post i Wielkanoc zawierająca program rekolekcji i spis czekających nas wydarzeń, które przeżywać będziemy w parafii. Zabierzmy nie tylko dla siebie, ale i dla sąsiadów. Wszystkich was prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 
5.   
W sklepiku Parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka ,,Gość Niedzielny”, ,,Nasza Arka” i wiele wartościowych rzeczy.
 
6.   
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 10.00 prosimy Parafian z ul. Grota Roweckiego 2.
 
7.   
Zwracamy się z prośbą do panów o pomoc w pracach przy parkingu w poniedziałek od godz. 9.00.
 
8.   
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy odwagi w byciu autentycznym świadkiem Jezusa Chrystusa oraz radości w głoszeniu Jego Ewangelii.
 
9.   
W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii:
śp.
Marię Materka z ul. gen. Andersa 2
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym… 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego