Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
01 III 2015r.1. Dziś, podczas Mszy św. o 11.30 dzieci klas II-ich odnowią przyrzeczenia chrztu św., a o 17.30 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Uczestnicząc w tym nabożeństwie ofiarować je będziemy Bogu jako wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu poczętemu. Do skarbony za ławkami składać można ofiary, które przeznaczone zostaną na kwiaty i dekorację do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

W tym tygodniu:
- w środę – o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, o 18.30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin oczekujących na urodzenie się dziecka oraz małżeństw pragnących mieć dziecko. Na zakończenie matkom noszącym pod sercem nowe życie udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.
- w pierwszy czwartek
o 18.00 Godzina Święta, a o 18.30 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za powołanych o łaskę wytrwania.
- w pierwszy piątek
spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i po południu od 16.00 do 18.30. Droga Krzyżowa o 17.00 dla dzieci, a dla młodzieży i starszych o 18.00. Msza św. o 18.30 jako wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy naszej parafii. Do ludzi starszych i chorych z posługą sakramentalną przyjdą kapłani                    od godz. 9.00.
- w pierwszą sobotę
o 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o 18.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy naszej parafii.
- w przyszłą niedzielę
kandydaci do bierzmowania z I-szych klas ponadgimnazjalnych podczas Mszy św. o 8.30 odnowią przyrzeczenia chrztu św.
    
Spotkania w tym tygodniu:
- dziś
o 17.00 dla wspólnot różańcowych.
- w poniedziałek
o 19. 15 dla młodzieży III-ich klas gimnazjum.
- we wtorek
o 19.00 dla Bractwa św. Józefa.
- w środę – po Mszy św. o 18.30 dla wspólnoty Margaretek i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- w piątek
o 19.00 dla Diakonii Wspólnot.

Składamy Bóg zapłać:
 138 Rodzinom za ofiary złożone w lutym; zebrano: 3.170 złotych;
 Rodzinom: Kik; Matusiak; Sadka i Jachimek za ofiary złożone na witraże;
 Parafianom z ul. Wyszyńskiego 6 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
 Parafianom: Zbigniewowi Miszkurce; Edwardowi Chuchli; Stanisławowi Matejczukowi; Henrykowi Szczecinie; Stanisławowi Czerwonce; Julianowi Kusiakowi; Piotrowi Gawinowi za prace przy wykopach pod słupki do ogrodzenia boiska i prace przy Domu Świętej Rodziny;
Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

Na stoliku za ławkami położone są koperty z deklaracjami na marzec.

W przyszłą niedzielę wspólnota Caritas zbierać będzie przed kościołem ofiary do puszek z myślą o potrzebujących. Natomiast przez okres Wielkiego Postu codziennie w godz. od 16.00 do 18.00 można przynosić do Caritasu artykuły spożywcze i środki czystości, które przekazane zostaną rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

W dniach 2-4 marca w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego odbędą się rekolekcje dla nauczycieli i pracowników oświaty, które poprowadzi ks. Biskup Edward Dajczak. Szczegóły na plakacie w gablocie.


Parafia nasza organizuje 28 marca wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Koszt: 40zł. Zapisy w zakrystii.

W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” ; ,,Małego Gościa Niedzielnego”, ponadto wiele książek, Pismo Święte, piękne obrazy i wiele wartościowych rzeczy.


O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Wyszyńskiego 8.

Zwracamy się z prośbą do Panów o pomoc w dalszych pracach przy wykopach pod słupki ogrodzeniowe boiska od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii
śp. Elżbietę Szymaniak z ul. Witosa2; śp. Tadeusza Pisarczyka z ul. gen. Andersa 12; śp. Wiesława Janiszewskiego z ul. Bora Komorowskiego 8 i śp. Bogumiła Świątka z ul. Dmowskiego 6.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego