Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

XVII Niedziela Zwykła
27 VII 2014r.1. Gościmy dziś w naszej parafii Siostrę Beatę z Zakonu Sióstr Klarysek, która modli się z nami, skieruje   do nas słowo na zakończenie Mszy św., a po niej przed kościołem zbierać będzie ofiary na budowę klasztoru w Kazachstanie. Nieszpory świąteczne o 18.00.

W tym tygodniu:
- we wtorek św. Marty.
- w środę
o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa.
- w pierwszy czwartek - św. Ignacego z Loyoli, założyciela Księży Jezuitów. Godzina Święta o 18.00,         a Msza św. o 18.30 w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za powołanych      o łaskę wytrwania.
- w pierwszy piątek
św. Alfonsa Marii Ligouriego, założyciela Zgromadzenia Księży Redemptorystów. Spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Bożego o 18.00, a Msza św. o 18.30 jako wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy naszej parafii.          Do ludzi starszych i chorych z posługą sakramentalną przyjdą kapłani od godz. 9.00. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.15.
- w pierwszą sobotę
Matki Bożej Anielskiej. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej o 18.00, a Msza św. o 18.30 jako wynagrodzenie Matce Bożej za grzechy naszej parafii.

Składamy Bóg zapłać:

Parafianom z ulicy Bora Komorowskiego 11 i 12 za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę;
 Parafianom: Stanisławowi Matejczukowi i jego bratu, Edwardowi Chuchli, Zbigniewowi Miszkurce, Jerzemu Kot, Andrzejowi Jutrzenka-Trzebiatowskiemu, Jarosławowi Madejskiemu i Emilowi Pachucie za pomoc przy rozbieraniu szopy;
 Rodzinom: Tworek-Górscy, Pietraszek, Oszmian za ofiary złożone na zrobione witraże;
 Wszystkim za ofiary złożone dziś na potrzeby w parafii.

Prosimy jeszcze o pomoc w poniedziałek od godz. 8.30 w pracach przy porządkowaniu terenu                  po rozebraniu szopy. Także chętnych  po drzewo na opał z rozbiórki prosimy o zabranie go w tym dniu.

Siostry Klaryski zapraszają 1 i 2 sierpnia do kościoła św. Ottona na uroczystości Matki Bożej Anielskiej. Szczegółowy program uroczystości umieszczony jest na afiszu w gablocie.


W dniu 1 sierpnia ze Skrzatusza do Częstochowy wyrusza Piesza Pielgrzymka. Zachęcamy też                do duchowego towarzyszenia pielgrzymom w tak zwanej Grupie Złotej, która codziennie w dniach          od 1 do 13 sierpnia o godz. 15.00 gromadzić się będzie na modlitwie. Zapisy do tej Grupy od dziś             w zakrystii.


Zachęcamy do udziału 2 sierpnia w XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Trzeźwości na Górę Chełmską. Szczegóły na plakacie w gablocie.


W czwartek 31 lipca br., przypada 100 rocznica urodzin pierwszego biskupa naszej diecezji kard. nominata Ignacego Jeża, Honorowego Obywatela Miasta Słupska. Z tej okazji zapraszamy do uczestnictwa                    w obchodach Słupskich Dni Pamięci, które odbędą się w dniach: 27-31 lipca. Szczegóły na plakacie gablocie.

W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka: ,,Gość Niedzielny", w którym warto przeczytać m.in. o okolicznościach zestrzelenia samolotu pasażerskiego na Ukrainie i potrzebie wielkiej modlitwy zarówno za ofiary, ich rodziny, jak i tych, którzy tej zbrodni się dopuścili, a także                       o pielgrzymce papieża Franciszka do Korei Południowej; ponadto wiele wartościowych rzeczy, książek         i albumów.

O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 14 i 16.


Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy. Chorym życzymy zdrowia, a wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego