Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
XVI Niedziela Zwykła
22.07.2018
 
 
1.   Przyszliśmy dziś na spotkanie z Jezusem, aby umocnić się Jego Słowem  i zawierzyć Mu siebie i swoich bliskich na nowy tydzień.
2.   W TYM TYGODNIU:
- dziś – o 18.00 nieszpory świąteczne
- w poniedziałek – święto św. Brygidy, patronki Europy
- we wtorek – św. Kingi
- w środę – święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, męczennika.  O godz. 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a Msza św. o 18.30 w intencji zmarłych biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych, rodziców, rodzeństwa, zmarłych z naszych rodzin i z parafii, podczas której zawierzać będziemy Bogu przez wstawiennictwo naszego Patrona, św. Józefa, podziękowania i prośby wpisane do księgi za ławkami.                 Po Mszy św. na parkingu przy naszym Sanktuarium będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia pojazdów. Prosić będziemy Boga o łaski i błogosławieństwo dla kierowców oraz wszystkich użytkowników dróg, by podróżowali bezpiecznie i zawsze osiągali cel swojej podróży. Już tradycyjnie ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy, by Boże Słowo mogło docierać w najdalsze zakątki świata.
- w czwartek – św. Joachima i Anny, Rodziców Matki Bożej. W tym dniu po Mszy św. o 18.30 spotkanie dla wszystkich, którzy wyrazili pragnienie adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz dla wszystkich, którzy chcieliby jeszcze włączyć się do tej wspólnoty.
- w piątek – o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
3.   Zapraszamy codziennie do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W Dzienniczku            św. Siostry Faustyny przeczytać możemy słowa Pana Jezusa, który powiedział: ,,Dusze, które odmawiać będą           tę koronkę, miłosierdzie Moje ogarnie ich w życiu, a szczególnie w godzinie śmierci”. Niech zatem modlitwa ta stanie się dla nas umocnieniem na drogach naszego życia.
4. SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Z przykrością informujemy że nikt z parafian z bloku ul. Gen Andersa 15  nie zatroszczył się o czystość świątyni
§ Parafianom, którzy poświęcili swój czas na prace przy Drodze Miłosierdzia;
§ Wspólnocie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Margaretek za pokrycie kosztów tabernakulum                  w kaplicy, w którym Pan Jezus jest adorowany;
§ Parafianom: Włodzimierzowi i Janinie Matczuk, Wojciechowi i Teresie Wincza za ofiary złożone na Drogę Miłosierdzia;
§ Wszystkim za ofiary złożone w minioną niedzielę dla Caritas; zebrano: 969zł.
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś na potrzeby w parafii
   W minionych dwóch tygodniach zapłaciliśmy za prace przy Drodze Miłosierdzia i za materiał 10.700 złotych.
6. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tzw. ,,Złotej Grupy”, która duchowo pielgrzymuje na Jasną Górę              w dniach, w których do Matki Bożej Częstochowskiej zmierza piesza pielgrzymka. Zapisy chętnych z zakrystii.  
7. Przypominamy, że do końca lipca przyjmujemy zapisy chętnych na pielgrzymkę do Francji śladami św. Józefa       i z okazji 160-lecia objawień Matki Bożej w Lourdes, która odbędzie się w dniach: 28.09-07.10. Zostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc.
8. W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka ,,Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa i obszerny artykuł o nadmorskiej Ewangelizacji. Ponadto zaopatrzyć możemy się w Pismo Święte, różańce, wartościowe książki i przedmioty codziennego użytku.  
9. Nadal prosimy o pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 9.00.
10. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. gen. Andersa 17 i 19.   
11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Krystynę Podolską                             i śp. Dariusza Janika
   Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…
 12. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom na rozpoczynający się nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask i opieki naszego Patrona św. Józefa.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego