Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XXVI Niedziela Zwykła
27 IX 2015r.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii i w Sanktuarium św. Józefa Ks. dr Sławomira Kęszkę z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który poprowadzi rekolekcje przygotowujące nas do peregrynacji św. Józefa w rodzinach naszej parafii. Módlmy się ze św. Józefem prosząc o potrzebne łaski dla Ks. Rekolekcjonisty i dla nas. Ofiara składana we wtorek i środę podczas Mszy św. będzie darem naszego serca dla Ks. Rekolekcjonisty.

2. W poniedziałek – św. Wacława, męczennika.

3. We wtorek – Uroczystość św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – dzień spowiedzi św.;
Spowiadamy rano od 8.00-9.00 i po południu od 17.30-18.30. Skorzystajmy ze spowiedzi św., nie odkładajmy jej na pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w tym dniu o 18.30 zostanie odprawiona w intencji Ks. Michała z okazji jego imienin. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

4. W środę o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a o 18.30 Msza św., którą odprawi Ks. dr Krzysztof Włodarczyk, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie, a na zakończenie poświęci 12 obrazów św. Józefa, które zostaną przekazane do rodzin w parafii.

5. W pierwszy czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczynamy październik, który poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Dla dzieci Różaniec w kościele w: poniedziałek, środę i piątek o 17.00, a dla wszystkich codziennie o 18.00. Intencje modlitwy, które codziennie polecać będziemy Bogu razem z Matką Bożą umieszczone są w gablocie. W tym dniu po Mszy św. o 18.30 spotkanie dla wspólnot: Margaretek i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. W pierwszy piątek – św. Aniołów Stróżów. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o 17.00, która połączona będzie z modlitwą różańcową. Do ludzi starszych i chorych przyjdą kapłani z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W tym dniu pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o 19.15.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.30 dzieciom klas II-ich zostaną poświęcone różańce.

8. Składamy Bóg zapłać:
 Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 12 i 14 za troskę o czystość naszej świątyni;
 Parafianom, którzy złożyli ofiarę za otrzymaną gazetkę z programem rekolekcji; zebrano 384zł.;
 Wszystkim, którzy ofiarowali na plebanię warzywa, owoce, czy inne produkty;
 87 rodzinom, które w minioną niedzielę wpisały się na listę, pragnąc przyjąć św. Józefa do swojej rodziny;
 Wszystkim za upieczenie ciasta na dzisiejszą niedzielę;
 Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

9. Także dziś po każdej Mszy św. w Domu Świętej Rodziny można wpisać się na listę, pragnąc przyjąć św. Józefa do swojej rodziny. Prosimy, aby Ci, którzy wpiszą się na listę, przyszli jutro na Mszę św. o 18.30, po której dowiedzą się, w którym dniu i od kogo przyjmą obraz św. Józefa.

10. W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia ,,Gość Niedzielny; kalendarze na 2016r. oraz książeczka ,,Opieką swoją nas chroń” poświęcona św. Józefowi w cenie 6 zł.

11. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 16.

12. Wszystkim Pielgrzymom i Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy gorliwości w wypełnianiu Bożych przykazań i życzliwości wobec braci, których codziennie spotykamy na naszej drodze.

13. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Zenona Świerczyńskiego z ul. gen. Andersa 8, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego