Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XII Niedziela Zwykła
25.06.2017r.

1.   
Niech świadectwo proroka Jeremiasza, który Bogu zaufał w obliczu prześladowań i słowa Jezusa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii ,,Nie bójcie się” dodadzą nam otuchy w trudach codziennego życia.
 
2. W TYM TYGODNIU:
- we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Pamiętajmy w modlitwie o Ireneuszu, naszym organiście. Msza św. o 18.30 ku czci św. Józefa zostanie odprawiona za zmarłych ks. biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii. Polecać też będziemy Bogu przez wstawiennictwo naszego Patrona podziękowania i prośby wpisane do księgi poświęconej św. Józefowi.
- w czwartekUroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu św. Franciszku, o biskupie Pawle Cieśliku i Pawle, naszym organiście.
- w piątek – o 18.00 zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- w pierwszą sobotę lipca – o 18.00 nabożeństwo Fatimskie i o 18.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy naszej parafii.
 
3. SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
 
§
 Parafianom  ul. gen. Andersa 17 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
§
 Parafianom: Annie Rutkowskiej, Henrykowi i Krystynie Pałka, Robertowi i Annie Szczecina               z Kanady oraz Longinowi i Grażynie Firkowskim za ofiary złożone na Drogę Miłosierdzia. Do tej pory na Drogę Miłosierdzia złożono 6.400zł;
§
 Parafianom: Piotrowi Gawinowi, Edwardowi Chuchli, Jerzemu Kotowi, Cezaremu Jakubiakowi, Tadeuszowi Legieć za pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia. Przykro jest ogłaszać                       o obojętności, znieczulicy na prośbę o pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia;
§
 Wszystkim, którzy tak licznie przychodzicie na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
§
 Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
4.
Nadal zachęcamy do włączenia się w szeregi tzw. Złotej Grupy, która stanowi modlitewne zaplecze dla wszystkich wędrujących w dniach: 1-13 sierpnia w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę. Powstała ona z myślą o tych, którzy z różnych względów nie są w stanie w niej czynnie uczestniczyć.  Zapisy chętnych w zakrystii.
 
5.
Zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 9.00.
 
6.
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, ,,Gość Niedzielny”, Pismo Święte, ponadto albumy, pamiątki z naszego Sanktuarium, różne dewocjonalia oraz wiele przedmiotów kultu religijnego i inne wartościowe rzeczy.
 
  7.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 10.00 prosimy Parafian z ul. gen. Andersa 19 i 21.
 
  8.
W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Jana Chojnackiego                             z ul. Kulczyńskiego 3
       Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
 
 9.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom, dzieciom i młodzieży na czas wakacji życzymy Bożej opieki       i wstawiennictwa u Boga św. Józefa, którego czcimy w naszym Sanktuarium.
 
10.
Całość ogłoszeń parafialnych umieszczona jest w gablocie, stronie internetowej parafii, a także na kartkach położonych na stoliku za ławkami.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego