Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

III Niedziela Adwentu  
14 XII 2014r.1.  Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie i módlmy się wzajemnie za siebie o otwartość umysłów i serc na Boże Słowo.

W poniedziałek o 19.30 nauka rekolekcyjna dla małżeństw i rodziców, na którą zapraszamy rodziców dzieci klas II-ich i III-ich.

We wtorek dzień spowiedzi św. Chciejmy jak najliczniej skorzystać z sakramentu pokuty, nie odkładając tego na ostatnie dni przed świętami. We wtorek 16 grudnia o 18.30 Msza św. w intencji Ojca Św. Franciszka. Zawierzać będziemy Bogu przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II podziękowania i prośby złożone do skarbony przed jego obrazem. Na godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzi młodzież naszej parafii jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Zapraszamy zwłaszcza ludzi młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, ich rodziców
i wszystkich parafian. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim, podczas którego zawierzać będziemy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej częstochowskiej podziękowania i prośby złożone do skarbony przed Jej wizerunkiem.

W środę podczas Mszy św. o godz. 9.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a o 18.30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin o wzajemną miłość
i zgodę. W sposób szczególny zawierzać będziemy Bogu małżeństwa zawarte w grudniu. Ofiara składana podczas Mszy św. we wtorek i w środę przeznaczona będzie dla Ks. Rekolekcjonisty jako wdzięczność naszych serc za czas rekolekcji.

W czwartek o 19.00 spotkanie dla Katechetów.

W piątek o 18.00 (pół godziny wcześniej niż zwykle) Msza św. w intencji pracodawców, pracujących i szukających pracy, która odprawi ks. bp Krzysztof Zadarko, a po niej spotkanie opłatkowe na plebanii dla zaproszonych imiennie. W tym też dniu o godz. 20.00 w kościele Mariackim czuwanie Adwentowe
dla młodzieży naszego miasta.

W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. w intencji dzieci o Bożą opiekę nad nimi, a na zakończenie każde dziecko zostanie indywidualnie pobłogosławione.


Składamy Bóg zapłać:
 Wszystkim, którzy tak licznie przyszliście w poniedziałek o 19.30 na ,,Akatyst", modlitwę wyśpiewaną na cześć  Matki Najświętszej;
 Wspólnocie Caritas za przygotowanie spotkania opłatkowego dla ludzi samotnych i starszych, w którym uczestniczyło ok. 30 osób;
 Parafianom z ul. Grota Roweckiego 1 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
 Wspólnotom Różańcowym i Bractwu św. Józefa oraz rodzinie Sobocińskim z ul. gen. Andersa na ofiarę złożoną  na witraże w naszej świątyni;
 Szkolnemu Kołu Caritas przy Gimnazjum nr 6 za pomoc w zbiórce żywności dla potrzebujących w E
Leclercu;
 Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

W przyszłą niedzielę wspólnota Caritas zbierać będzie przed kościołem ofiary dla potrzebujących;

We wtorek o godz. 10.30 ks. Rekolekcjonista pragnie odwiedzić chorych parafian, do których nie przychodzą kapłani w I-wsze piątki miesiąca. Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych do wtorku włącznie. Natomiast do przyszłej niedzieli prosimy o wpisywanie się na listę Małżeństw- Jubilatów, którzy w tym roku obchodzili swoje jubileusze i którzy pragną za to podziękować Bogu na wspólnej Mszy św. w niedzielę, 28 grudnia o godz. 10.00.


Nadal zwracamy się do Parafian o przynoszenie niepotrzebnych, starych, naruszonych, a nawet zaśniedziałych
w domu rzeczy wykonanych ze srebra, złota, czy miedzi, które by można było poddać procesowi obróbki
i w wersji końcowej w formie serc jako wota umieścić przy figurze św. Józefa. Byłby to wspaniały dar od Parafian na Jubileusz XXV-lecia.

W sklepiku parafialnym do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego", a w nim artykuł
o dwuletnim Adasiu, którego uratował komendant Michał Godyń; ponadto opłatki i gazetka parafialna, a także świece na stół wigilijny oraz kalendarze na 2015r. Natomiast przed kościołem młodzież naszej parafii rozprowadza ręcznie malowane bombki, a ministranci i lektorzy sianko na stół wigilijny.


O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Grota Roweckiego 2.


W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Helenę Zastocką z ul. Witosa 4; śp. Elżbietę Świąder z ul. gen. Andersa 17 i śp. Stanisława Dąbka z ul Sołdka 6.
           Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego