Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XXX Niedziela Zwykła
23.10.2016r.

1.  
Gościmy dziś w naszym Sanktuarium kleryka Seminarium Duchownego w Koszalinie, który razem z nami modli się, a po Mszy św. zbierał będzie ofiary na nasze seminarium.
 
2.  
 Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek, wtorek i w czwartek o 17.00, a dla wszystkich codziennie o 18.00. Intencje modlitwy na każdy dzień umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 
3. W tym tygodniu:
- we wtorek – święto poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie. W tym dniu podczas Mszy św. o 17.30 czterech kleryków VI roku przyjmie święcenia diakonatu. Wśród nich jest nasz parafianin Adam Pałka.
- w środę – o 18.30 Msza św. za zmarłych ks. biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii, podczas której w sposób szczególny polecać będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podziękowania i prośby wpisane do księgi               za ławkami.
- w czwartek – Mszę św. o godz. 18.30 w intencji wszystkich mężczyzn, mężów, ojców, synów                i dziadków odprawi ks. dr Wojciech Wójtowicz, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego               w Koszalinie, podczas której poprowadzi rozważanie nt.: ,,Mężczyzna Miłosierdzia”, a po Mszy św. zapraszamy wszystkich mężczyzn do Domu Świętej Rodziny na krótkie spotkanie. Na stoliku za ławkami położone są ulotki z informacją o tym wydarzeniu, które można zabrać dla siebie lub też kolegi, czy sąsiada.
- w piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
- w przyszłą niedzielę – przeżywać będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 
4.
W dniach od 29 października do 01 listopada na obu słupskich cmentarzach odbędzie się coroczna kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. By placówka mogła funkcjonować i zapewnić godne warunki ludziom śmiertelnie chorym, musi dozbierać ok. 400 tys. zł.
 
5.
  Na stoliku za ławkami położone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Przy wypełnianiu ich prosimy wyraźnie zaznaczyć czy są one jednorazowe czy roczne, a przy rocznych, o której godzinie mają być czytane. Prosimy, aby po wypełnieniu składać je w kopertach do skarbony za ławkami.
 
6. Spotkania w tym tygodniu:
- w poniedziałek – o 19.15 dla rodziców młodzieży z I-szych klas ponadgimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
- w czwartek – o 19.15 dla Katechetów.
- w piątek – o 19.15 dla wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego
- w sobotę – o 15.00 dla uczestników pielgrzymki do Włoch.
 
     Młodzież z I-szych klas ponadgimnazjalnych ma w tym tygodniu swoje spotkania w grupach.
 
7. Składamy Bóg zapłać:
§
 Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 9 i 10 za troskę o czystość kościoła i złożone ofiary;
§
 Rodzinie Jasutowicz za ofiarę złożoną na figurę Matki Bożej Saletyńskiej;
§
 Wszystkim za ofiary złożone w minioną niedzielę dla Caritas;
§
 Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
8
. W sklepiku parafialnym Caritas są do nabycia: ,,Gość Niedzielny”, Pismo Św. , różańce, kalendarze na 2017 rok.; ponadto pamiątki naszego Sanktuarium, liczne dewocjonalia i wiele wartościowych rzeczy.
 
9.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 11 i 12
 
10.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy pokornego, pełnego zaufania trwania przy Bogu.
 
11.
W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Edwarda Cysewskiego z ul. Bora Komorowskiego 2
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego