Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
25.10.2020

 
 
1.   Dziś przeżywamy 37-mą rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie, wspominając równocześnie dzień poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu za wszystkich Ofiarodawców tego kościoła, którzy wspomagali i nadal wspomagają pracą, modlitwą, cierpieniem i każdą ofiarą złożoną ze szczerego serca wszystko, co się w nim dzieje, rozwija i czego wspólnie doświadczamy.
2.   Wytrwajmy do końca w przychodzeniu na nabożeństwo różańcowe do kościoła czy odmawiając tę modlitwę w domu.
3.   W TYM TYGODNIU:
- w środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. wieczorna zostanie odprawiona za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii
- w piątek – Msza św. wotywna za wszystkich chorych i tych, którzy się o nich troszczą. W tym też dniu przypada ostatni piątek października, stąd po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na katechezę dla dorosłych, która poświęcona będzie Eucharystii.
- w sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych. W tym dniu wszystkich zapraszamy o godz. 20.00 na Noc Świętych. Tegorocznym gościem będzie ks. Dawid Andryszczak, kapelan słupskiego szpitala.
- w przyszłą niedzielę1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
         Ojciec Święty Franciszek wychodząc naprzeciw obecnej trudnej sytuacji związanej z pandemią wydał specjalny dekret, w którym ogłosił, iż zwyczajowy odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.
         Czytamy dalej, iż odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz"      i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
          Przypominamy, że aby skorzystać z daru odpustu zupełnego dla dusz czyśćcowych, oprócz pobożnego nawiedzenia cmentarza i modlitwy za duszę zmarłego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Św.
          Mając na uwadze powyższe wskazania i udogodnienia, zostawmy sobotę poprzedzającą Uroczystość Wszystkich Świętych, a także dzień 1 i 2 listopada dla tych, którzy spoza Słupska przyjadą na groby swoich bliskich.
4.   SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Wszystkim, którzy w minioną środę na ulicach naszego osiedla włączyli się w modlitwę, prosząc Boga za wstawiennictwem św. Józefa o oddalenie epidemii koronawirusa i powrót do zdrowia dla dotkniętych chorobą;
§ Pani Wandzie Wojtukiewicz, która jako jedyna zatroszczyła się o czystość naszej świątyni, gdyż nikt z Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 12,14,16 o to nie zadbał;
§ Dziękujemy pani Janinie Podgórniak za kilkudniową pracę przy kościele;
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św. na jadłodajnię przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
5.   Na stoliku za ławkami położone są kartki na wypominki. Przy ich wypełnianiu prosimy wyraźnie zaznaczyć czy mają być one jednorazowe czy roczne. Prosimy, aby po czytelnym wypełnieniu, składać je w kopertach do skarbony za ławkami.
6.    Wszystkich, którzy się spowiadają prosimy, aby przystępowali do sakramentu w maseczce, a po spowiedzi zdezynfekowali płynem i wytarli folię zabezpieczającą papierem, które stoją przy konfesjonałach.
7.   Wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa czy Msze św. prosimy, by siadali w oznaczonych miejscach.
8.   Informujemy, że w okresie epidemii koronawirusa, dyżury Caritas w dni powszednie i w niedzielę zostają zawieszone. Będą tylko wydawane zupy dla przychodzących w godz. 11.00-14.00.
9.   Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
10.    O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z domków jednorodzinnych.
11.    W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii  śp. Weronikę Kaczorek.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
12.    Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie, na stronie internetowej i facebooku parafii.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego