Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata      
23 XI 2014r.1.  Dzisiejszą niedzielą, Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy kolejny rok liturgiczny, który przeżywaliśmy pod hasłem: ,,Wierzę w Syna Bożego”. Nieszpory świąteczne dziś o 18.00.

W tym tygodniu:-                                                                                              
- we wtorek
bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek.
- w środę, czwartek i w piątek gościć będziemy w parafii ks. prof. zw. dr hab. Tadeusza Borutkę, który podczas Mszy św. o 18.30 wygłosi krótką homilię, a po Mszy św. poprowadzi rozważania poświęcone godności i prawom człowieka pracy, bezrobociu oraz udziale ludzi pracy w nowej ewangelizacji.                   Po rozważaniu przewidziana jest dyskusja na dane tematy. Do udziału zapraszamy wszystkich pracodawców, pracujących i szukających pracy. Szczegóły tych spotkań umieszczone są na afiszu w gablocie i na ulotkach położonych na stoliku za ławkami. Zabierzmy je dla siebie czy dla kogoś w pracy.
- w środę o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a Msza św. o 18.30 w intencji pracodawców, pracujących i szukających pracy oraz za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii.
- w piątek
o 18.00 Droga Krzyżowa w intencji Rekolekcji Adwentowych.
- w sobotę
od 19.00 do 24.00 w Domu Świętej Rodziny zabawa Andrzejkowa, na którą serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do przyjścia całymi rodzinami czy ze swoimi przyjaciółmi. Można jeszcze zapisywać się na listę codziennie od 16.00 do 18.00 w Domu Świętej Rodziny. Koszt to tylko 10 zł.  Niech ta radość stanie się udziałem jak największej ilości Parafian. Planujemy także zorganizować zabawę sylwestrową, o szczegółach której poinformujemy w przyszłą niedzielę.
    Również w sobotę na godz. 18.30 do salki na plebanię zapraszamy młodzież z parafii, która pragnie przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r.
- w przyszłą niedzielę
rozpoczniemy przeżywanie Adwentu, a wraz z nim nowego roku liturgicznego pod hasłem: ,,Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Składamy Bóg zapłać:
 Parafianom, którzy tak z wielkim poświęceniem i bezinteresownie pomagaliście w roznoszeniu opłatków       i gazetki parafialnej. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona w środę o 18.30. W przyszłą niedzielę zostanie podana kwota zebranych przy tej okazji dobrowolnych ofiar;
 Rodzinie Matejczuk za troskę o czystość świątyni, gdyz nikt z Parafian z ul. Dmowskiego 5 nie zatroszczył się o czystość kościoła;
 Paniom za upieczenie ciasta na minioną niedzielę; zebrano: 437zł.;
 Parafianom: Elżbiecie Śliżewskiej, Ryszardowi Chuchli; Zbigniewowi Miszkurce; Henrykowi Szczecinie                  i Henrykowi Walczakowi za pomoc w pracach wokół kościoła i Domu Świętej Rodziny;
 Rodzinom: Kitowskim; Mateckim i Knap za ofiary złożone na witraż w naszej świątyni;
 Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

Dziś wspólnota Caritas po każdej Mszy św. przed kościołem zbiera ofiary do puszek z myślą o potrzebujących.

W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież naszej parafii rozprowadzać będzie piękne ręcznie malowane bombki, na których oprócz Bożonarodzeniowych ozdób znalazł się zarys naszej świątyni. Jest to wersja limitowana, dlatego warto, by taka bombka zawisła na naszych choinkach jako symbol parafialnej jedności. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie rekolekcyjnych wyjazdów młodzieży.


Zwracamy się do Parafian o przynoszenie niepotrzebnych, starych, naruszonych a nawet zaśniedziałych w domu rzeczy wykonanych ze srebra, złota, czy miedzi które by można było poddać procesowi obróbki i w wersji końcowej w formie serc jako wota umieścić przy figurze św. Józefa. Byłby to wspaniały dar od Parafian na Jubileusz XXV-lecia.  

W sklepiku parafialnym do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego", do którego dołączony jest kalendarz na 2015r., ponadto opłatki i gazetka parafialna, a także świece na stół wigilijny oraz kalendarze.


O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Dmowskiego 6.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego