Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


IX Niedziela Zwykła
29.05.2016r.

1.   
Przeżywając Oktawę Bożego Ciała, na początku nabożeństwa o 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego Sanktuarium.
 
2.   
Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy chór ze Świecia ,,Parati Semper”.
 
3. W tym tygodniu:
we wtorek
– święto Nawiedzenia N.M.P. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.
w środę
– św. Justyna. W tym dniu rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o 18.00. Intencje, które zawierzać będziemy każdego dnia Bożemu Sercu podane są w gablocie. Mszą św. w tym dniu o godz. 18.30 uczcimy św. Józefa, modląc się szczególnie w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw pragnących dziecka. Razem ze św. Józefem zawierzać też będziemy Bogu podziękowania i prośby wpisane do księgi za ławkami. W tym też dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach.
w pierwszy czwartek
– procesją z Najświętszym Sakramentem zakończymy Oktawę Bożego Ciała, a na zakończenie nabożeństwa błogosławieństwo wianków.
- w pierwszy piątek
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Oprócz Mszy św. o 7.00 i 18.30 dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 9.00 i dla dzieci o 17.00. W tym dniu nie obowiązuje nas post. Spowiedź św. rano od 6.30 do 7.00, a po południu od 16.00 do 18.30. Do ludzi chorych przyjdą kapłani z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
w pierwszą sobotę
– wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.
 
4. Spotkania w tym tygodniu:
-we wtorek
– o 19.15 dla Diakonii wspólnot
-w środę
– po Mszy św. o 18.30 dla Margaretek i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- w piątek
– o 19.15 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
-w przyszłą niedzielę
– o 17.00 dla wspólnot różańcowych.
 
5. Składamy Bóg zapłać:
§Wszystkim za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała; wszystkim za udekorowanie okien, balkonów emblematami religijnymi;
§Wszystkim za nabycie ,,cegiełek” na figurę Matki Bożej Fatimskiej i Matki Bożej z La Salette; zebrano 1.260zł. Dziękujemy jednej rodzinie, która złożyła na ten cel 1.000 zł i drugiej rodzinie, która ofiarowała kwotę 3.700zł. Dziś także po Mszy św. będzie można nabyć ,,cegiełki”. Pragniemy nadmienić, że koszt figury Matki Bożej Fatimskiej wraz z trojgiem dzieci wynosi 7.200 złotych, a figury św. Bernadety, która już jest w grocie wyniósł 430 złotych;
§Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

6.
Jeszcze tylko dziś Ks. Tomasz przyjmuje zapisy wraz z wpłatą 60 zł. na wyjazd młodzieży do Lednicy w najbliższą sobotę, o godz. 6.00 rano z parkingu przy E’ Leclercu; natomiast do czwartku włącznie przyjmujemy zapisy na wyjazd do Kołobrzegu 11 czerwca; koszt: 20 zł.;
 
7.
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka ,,Gość Niedzielny”, Pismo Św., modlitewniki i pamiątki z naszego Sanktuarium, a także wiele wartościowych rzeczy.
 
8.
Nadal zachęcamy do składania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
 
9.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. gen. Andersa 6.
 
10.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy otwartości na drugiego człowieka i umiłowania Boga poprzez spełnianie uczynków miłosierdzia.
 
  
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego