Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XVII Niedziela Zwykła
24.07.2016r.

1.   
Jako wspólnota parafii włączamy się w modlitwę całego Kościoła w intencji ludzi młodych z całego świata, którzy przygotowują się duchowo na spotkanie z Ojcem Św. Franciszkiem. Pamiętajmy też w naszej modlitwie o Ojcu Św. Franciszku, który w najbliższą środę przyjedzie do Polski, by przez Jego posługę dokonało się odrodzenie religijne Polaków. Nieszpory świąteczne dziś o 18.00.
 
2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła, Po Mszy św. o 18.30 poświęcenie pojazdów: samochodów, motocykli i rowerów. Pamiętajmy też w modlitwie o Ks. Biskupie Krzysztofie Zadarko     i Ks. Biskupie Krzysztofie Włodarczyku.
- we wtorek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
- w środę – o 18.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.30 Msza św. za zmarłych ks. biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych naszych rodzin i z parafii. Polecać też będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa, którego czcimy w naszym Sanktuarium  podziękowania i prośby wpisane do księgi za ławkami.
- w piątek – św. Marty. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00.
 
3. Składamy Bóg zapłać:
§Wszystkim za ofiarowane wota dla św. Józefa. Jedna z Parafianek składając złota obrączkę napisała takie słowa: ,,Wotum wdzięczności św. Józefowi, którego wybrałam jako mego opiekuna i rodzin moich córek. Święty Józefie dziękujemy Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem do Boga Ojca, Jezusa i Ducha Świętego i proszę Cię o dalszą opiekę, błogosławieństwo nad moją rodziną i mną. Twoja wierzycielka. Regina”; Prosimy, jeśli ktoś otrzyma od Boga szczególną łaskę za wstawiennictwem św. Józefa, aby napisał jaką łaską został obdarzony, abyśmy mogli w księdze naszego Sanktuarium te świadectwa umieścić;

§Parafianom: Śmigielskim, Jankowskim i Sasko za ofiary złożone na figurę Matki Bożej Saletyńskiej;

§Parafianom z ul. Wyszyńskiego 1 i 2 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;

§Parafianom: Piotrowi Gawinowi, Lidii Sadka, Marii Mirocha i Zbigniewowi Miszkurce za pomoc w pracach wokół naszego Sanktuarium i przy przygotowaniu terenu pod Drogę Miłosierdzia;

§Wszystkim za upieczenie ciasta na dziś; wszystkich zapraszamy do Domu Świętej Rodziny, gdzie można to ciasto przy kawie czy herbacie w miłej atmosferze zjeść;

§Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
4.  
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch w dniach: 23 IX-02 X. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 
5.   
Nadal trwa ,,Akcję Ołówek”. Zachęcamy do przynoszenia do Caritasu w każdy czwartek w godz.: 16.00-18.00 książek, zeszytów, przyborów szkolnych, artykułów związanych z nauką, które zostaną przekazane dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.
 
6.
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka ,,Gość Niedzielny”, pamiątki z naszego Sanktuarium, wiele ciekawych książek, albumów i wartościowych rzeczy.
 
7.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Wyszyńskiego 3 i 4.
 
8.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy bezgranicznego zaufania Bogu we wszystkim co nas spotyka, czego uczyć się możemy od naszego wielkiego Patrona św. Józefa.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego