Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
XXV Niedziela Zwykła
23.09.2018
 

 
Pamiętajmy dziś w naszej modlitwie o Ks. Tomaszu i Ks. Michale, za których z okazji imienin o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Nieszpory świąteczne dziś o 18.00.

W TYM TYGODNIU:

- we wtorek – zapraszamy wszystkie małżeństwa do naszego Sanktuarium na ,,Randkę w Kościele”. Rozpocznie się ona Mszą św. o 18.30 z błogosławieństwem małżeństw, a po niej będzie miało miejsce spotkanie z Jackiem               i Jadwigą Pulikowskimi, którzy opowiedzą o tym jak być szczęśliwym w małżeństwie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej formy ewangelizacji, która ma nam pomóc w jeszcze głębszym odkrywaniu i umocnieniu sakramentu małżeństwa.
- w środę – o godz. 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a o 18.30 Msza św. zawierzenia Bożemu Miłosierdziu razem ze św. Józefem zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii.
- w czwartek – św. Wincentego A’Paulo. Msza św. o 18.30 w intencji wyjeżdżających na pielgrzymkę do Francji.
- w piątek – św. Wacława. W tym dniu, 28 września, w rocznicę beatyfikacji   bł. Michała Sopoćki, spowiednika    św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia z całego świata od dziesięciu lat spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach swoich miast, by uczcić Godzinę Miłosierdzia. Także i my pragniemy w tym dniu włączyć się w to wyjątkowe dzieło i spotkać się o godz. 15.00 w wyznaczonych miejscach naszej parafii, by iskra Bożego Miłosierdzia rozpaliła serca naszych parafian, rodzin, mieszkańców miasta, naszej Ojczyzny i całego świata.           W każdym wyznaczonym miejscu będzie osoba wyznaczona do poprowadzenia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o 18.30. Ze stolika za ławkami można zabrać ulotki, na których podane będą m.in. intencje i miejsca na modlitwę. Powiedzmy też o tej akcji naszym bliskim i zachęćmy każdego, by poświęcając 10 minut swego czasu, przyczynił się do rozlania Bożego Miłosierdzia w świecie.
- w sobotę – Uroczystość św. Archaniołów  Michała, Gabriela i Rafała.
- w przyszłą niedzielę – podczas Mszy św. o 11.30 dzieciom klas II i III szkoły podstawowej zostaną poświęcone różańce.  

SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- we środę – o 19.15 dla rodziców dzieci klas II.
- w czwartek – o 19.15 dla rodziców dzieci klas IV.

     Od dzisiejszej niedzieli przyjmowane są w zakrystii zapisy chłopców od III klasy szkoły podstawowej, którzy   pragną zostać ministrantami. Zachęcamy do podjęcia się tej wyjątkowej służby liturgicznej ołtarza.

Parafia nasza pragnie w dniach: 16-18 listopada zorganizować pielgrzymkę do Dachau trasą: Altotting – Marktl nad Inn –Dachau – Monachium. Koszt: 550 zł. Zapisy od dziś w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:

Parafianom z ul. Orląt Lwowskich 4 za troskę o czystość kościoła i za złożoną ofiarę;
 • Wszystkim za ofiarę złożoną w minioną niedzielę dla Caritas; zebrano: 884zł.;
 • Wspólnotom różańcowym i rodzinie Kosińscy za ofiarę złożoną na Drogę Miłosierdzia;
 • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

  Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc od poniedziałku do piątku w wykopaniu i zabetonowaniu dołów pod pulpity, na których będą umieszczone modlitwy przy kapliczkach Drogi Miłosierdzia.


  Przypominamy, że od poniedziałku, 1 października, rusza w  Domu Świętej Rodziny przy naszym Sanktuarium Szkoła dla Rodziców. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, diecezjalne kalendarze na kolejny rok; ponadto różańce, Pismo Święte, pamiątki z naszego Sanktuarium i wiele innych wartościowych rzeczy.  

  9. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Orląt Lwowskich 7 i 7A.


  10. Całość ogłoszeń znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej i facebooku parafii oraz na kartkach położonych na stoliku za ławkami.

  11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Janusza Łukaszewskiego, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek.
        Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

  12. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy, byśmy na wzór św. Józefa kształtowali w sobie prostotę, pokorę     i pełną uległość wobec Bożej woli.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego