Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


XXI Niedziela Zwykła
21.08.2016r.

1.   
Dziś o 13.00  Msza św. w intencji dzieci o Bożą opiekę nad nimi, a na zakończenie każdemu dziecku zostanie udzielone błogosławieństwo. Nieszpory świąteczne o 18.00.
 
2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej.
- w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła. Nabożeństwo ku czci św. Józefa o 18.00, a Msza św. o 18.30   za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii. Polecać też będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podziękowania i prośby wpisane do księgi za ławkami.
- w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 9.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- w sobotę – św. Moniki.
 
3.  
Parafia nasza organizuje w kończącym się Roku Miłosierdzia i w 1050 rocznicę Chrztu Polski pielgrzymkę autokarową w dniach: 20-24 października. Trasa pielgrzymki: Kraków Łagiewniki, Częstochowa, Gidle, Kalisz i Gniezno. Koszt: 350zł. Przy zapisie w zakrystii wpłacamy 100zł.
 
4. Składamy Bóg zapłać:
§Parafianom z ul. Kulczyńskiego 1 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
§Rodzinom: Mikulskim, Jachimek, Białeckim, Kitowskim za ofiary złożone na figurę Matki Bożej Saletyńskiej; do tej pory zebrano: 4.150zł.;
§Wszystkim za ofiary złożone dla Caritas; zebrano: 760złotych;
§Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
5.
W najbliższy czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 wspólnota Caritas wydawać będzie artykuły szkolne.
 
6.
Zwracamy się z prośbą do Parafian o upieczenie ciasta na przyszłą niedzielę.
 
7.
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka: nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o kanadyjce Mary Wagner, która za walkę o nienarodzone dzieci spędziła w więzieniu ponad 6 lat, a ostatnio odwiedziła nasz kraj; ponadto do nabycia pamiątki kultu religijnego, dewocjonalia i wiele wartościowych rzeczy.
 
8.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Kulczyńskiego 3.
 
9.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy odwagi w byciu autentycznymi świadkami Chrystusowej Ewangelii i niezachwianej wiary, że Bóg zawsze jest blisko człowieka.
 
10.
W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Eugenię Bereda z ul. gen.  Andersa 12
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego