Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


Niedziela- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
17 V 2015r.

1. Dziękujemy dziś Bogu za tę wielką łaskę, że nasza świątynia w minioną niedzielę został ogłoszona Sanktuarium św. Józefa. Pragniemy jeszcze z większą ufnością modlić się do Boga wzywając wstawiennictwa św. Józefa. Chciejmy wpisywać do księgi poświęconej naszemu Patronowi wszystkie podziękowania i prośby, które czytane są w każdą środę podczas Mszy św.
 
2.   
Dziś, podczas Mszy św. o 11.15, dzieci klas II-ich przeżywają Pierwszą Komunię Świętą. Módlmy się za te dzieci, by zawsze były wierne Panu Bogu.
 
3.   
Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej codziennie o 18.00. Zapraszamy też codziennie na Apel Jasnogórski o 21.00, na który przychodźmy ze świecami.
 
4.   
W tym tygodniu:
dziś
– o 17.00 spotkanie dla wspólnot różańcowych
w poniedziałek
– po Mszy św. o 18.30 spotkanie dla wszystkich wspólnot: Lektorów Seniorów, Bractwa św. Józefa, Margaretek, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Caritas, Apostolstwa Miłosierdzia Bożego, Oazy Rodzin, Diakonii wspólnot, aby omówić przygotowanie do festynu, który planujemy na niedzielę 31 maja oraz przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.
w środę
– o 18.30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin o wzajemną miłość, zgodę i pokój. W sposób szczególny zawierzać będziemy Bogu małżeństwa sakramentalne zawarte w maju. W tej Mszy św. uczestniczyć też będą pielgrzymi z parafii św. Ducha w Koszalinie.
w piątek
– wspomnienie św. Rity, zakonnicy.
w sobotę
-  po Mszy św. o 18.30 czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.      
- Od godz. 20.00 czuwanie prowadzone będzie przez młodzież, a zakończymy je Apelem Jasnogórskim o 21.00. 
- Również w sobotę o godz. 10.00 w Katedrze w Koszalinie Ks. Biskup udzieli trzem diakonom naszego Seminarium święceń kapłańskich.
w przyszłą niedzielę
o 11.15 /15 minut wcześniej niż zwykle/, kolejna grupa dzieci klas II-ich przeżywać będzie Pierwszą Komunię Świętą.
 
5.   
Składamy Bóg zapłać:
  • Rodzicom dzieci klas II-ich za troskę o czystość świątyni i za dar ołtarza ofiarowany na witraże i monstrancję
  • Rodzinom: Reginie i Henrykowi Kuśmierczyk; Józefie Dudka; Ewie i Grzegorzowi Sopala za ofiary złożone na witraże i monstrancję;
  • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

6.   
Informujemy, że pielgrzymka parafialna mająca się odbyć w dniach: 4-7 czerwca została przesunięta na termin: 17-20 września z uwagi na to, że brakowało jeszcze ok. 20 osób. Zapisy chętnych w zakrystii.
 
7.   
Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych:
- młodzieży do Lednicy – 6 czerwca; koszt 60 zł.
- dzieci do Skrzatusza – 13 czerwca na Diecezjalny Dzień Dziecka; koszt 20 zł.;
- do Ziemi Świętej w dniach: 14-22 listopada. Zapisy tylko do końca maja z uwagi na konieczność rezerwacji biletów lotniczych.
 
8.   
W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka ,,Gość Niedzielny”, w którym jest artykuł o naszym kościele – Sanktuarium św. Józefa, a także o niezwykłym filmie ,,Apartament”, który właśnie wchodzi do kin opowiadający o św. Janie Pawle II, a zrealizowany z nieznanych dotąd materiałów. Ponadto do nabycia koronka do św. Józefa wraz z modlitewnikiem oraz wiele wartościowych rzeczy.
 
 9.   
Zwracamy się z prośbą do Parafian, Pań i Panów, o pomoc w dalszych pracach przy parkingu od poniedziałku do piątku od godz. 8.30.
 
10.   
W przyszłą niedzielę wspólnota Caritas zbierać będzie ofiary dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.
 
11.   
Zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Caritas wartościowych rzeczy na festyn. Także już teraz prosimy Panie o upieczenie ciasta na niedzielę, 31 maja.
 
12.   
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny z ul. gen. Andersa 3.
 
13.   
Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, niech Bóg błogosławi na nowy tydzień. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego