Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

XXI Niedziela Zwykła
24 VIII 2014r.1.  Dziś o 18.00 nieszpory świąteczne.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Pomimo dnia pracy zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.30. Zawierzymy Matce Bożej Jasnogórskiej naszą Ojczyznę i Kościół. W tym dniu modlić się też będziemy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, a po Mszy św. przed kościołem zbierana będzie ofiara do puszek     na pomoc dla Prześladowanego Kościoła na Bliskim Wschodzie.
- w środę
św. Moniki. Godzinki ku czci św. Józefa o 18.00, a Msza św. o 18.30 zostanie odprawiona za zmarłych: ks. biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii.
- w czwartek
św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o 18.30 zostanie odprawiona       w intencji ks. Bartłomieja z okazji Jego imienin. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy       w Jego intencji.
- w piątek
wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego      o 18.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wspólnoty Katechetów.

3. Akcja ,,Ołówek" organizowana przez wspólnotę Caritas trwać będzie do końca sierpnia. Nadal można przynosić tornistry, przybory szkolne i zeszyty, które wydawane będą w poniedziałek i wtorek w godz.: 16.00-18.00.

4. Składamy Bóg zapłać:

Wszystkim za podjęcie duchowego daru ku czci św. Józefa jako przygotowania się do Jubileuszu XXV-lecia istnienia naszej parafii; nadal można wpisywać swoje duchowe zobowiązania do księgi wyłożonej przy obrazie Jezusa Miłosiernego;
 Parafianom z ulicy Romera 1 za troskę o czystość kościoła i złożoną ofiarę;
 Parafianom: Pawłowskim, Szweda i Kitowskim za ofiarę złożoną na pokrycie kosztów zrobionych witraży;
 Wszystkim za ofiarowane kwiaty pod krzyż misyjny oraz za owoce i warzywa na plebanię;
 Wszystkim Paniom za upieczenie ciasta na dzisiejszą niedzielę;
 Wszystkim za ofiary złożone dziś na potrzeby w parafii.

5. Zapraszamy dziś wszystkich po Mszy św. do Domu Świętej Rodziny nie tylko żeby kupić ciasto, ale też usiąść przy stole, wypić wspólnie herbatę czy kawę. Zachęcamy też na przyszłość, gdy planujemy chrzciny, uroczystość I-wszo komunijną, czy inne rodzinne spotkania, aby wynająć Dom Świętej Rodziny i zorganizować w nim to przyjęcie.
     Również w Domu Świętej Rodziny w sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka: ,,Gość Niedzielny”, do którego dołączona jest płyta audiobook z ,,Dzienniczkiem” siostry Faustyny, a także historie ludzi, którym czytanie i słuchanie ,,Dzienniczka” odmieniło życie. Ponadto do nabycia wiele książek, albumów i wartościowych rzeczy.

6. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w poniedziałek od godz. 8.30 w pracy przy przeszlifowaniu bocznych drzwi do kościoła i pomalowaniu ich oraz w innych pracach porządkowych.

7. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Romera 2.


8. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Mieczysława Frąckowiaka z ul. Romera 4 i śp. Henryka Rusoł z ul. Wyszyńskiego 1.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego