Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 
29 III 2015r.


1.
Dziś początek Wielkiego Tygodnia: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Podczas Mszy św. o 8.30 młodzieży, która 8 kwietnia przyjmie sakrament bierzmowania zostaną poświęcone krzyże,
a podczas Mszy św. o 11.30 sześcioro kandydatów zostanie włączonych do wspólnoty ministrantów.
 
2.   
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30. Skarbonki, które zabraliśmy u początku Wielkiego Postu, przynosimy dziś i składamy do kosza przed ołtarzem. Do skarbony za ławkami można składać ofiary, które przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 
3.   
Spowiedź św. w tym tygodniu
: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz.: 6.30-7.00 i po południu od 17.00 do 18.30. Nie spowiadamy w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 
4.   
Kancelaria parafialna:
Sprawy związane z różnymi zaświadczeniami do chrztu, czy różne uzupełnienia brakujących dokumentów, prosimy załatwić w kancelarii w Wielki Poniedziałek w godz.: 11.00-12.00 i po południu od godz. 16.00 – 17.00 oraz w Wielki Wtorek w godz.: 16.00-17.00.
 
5.   
W tym tygodniu:
- w Wielki Poniedziałek – po Mszy św. o 18.30 spotkanie dla Katechetów.
- w Wielki Wtorek – o 19.00 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
- w Wielką Środę – o 18.00 godzinki ku czci św. Józefa, a Msza św. o 18.30 w intencji małżeństw i rodzin oczekujących na urodzenie się dziecka i małżeństw pragnących dziecka.
 
WIELKI CZWARTEK
– dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa
 
Msza św. o 18.30, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja według ustalonego porządku trwać będzie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu nie ma Mszy św. porannej.
 
 WIELKI PIĄTEK
 – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu
 
  W tym dniu wszystkich nas obowiązuje post ścisły. Adoracja według ustalonego porządku od godz. 6.30. od godz. 9.00 do chorych i starszych przyjdą kapłani z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 ostatnia Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o 18.00, a po niej o 18.30 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. O północy śpiewać będziemy Gorzkie Żale.
 
         WIELKA SOBOTA
 – Wigilia Paschalna
 
Adoracja od godz. 1.00 w nocy według ustalonego porządku. Poświęcenie pokarmów co godzinę od 9.00 do 16.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 19.30, a po niej o 20.00 rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy ze sobą świece. Przeżywanie Liturgii zakończymy Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła.
 
    Harmonogram adoracji Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablocie oraz gazetce parafialnej, którą można nabyć w sklepiku Caritas.
 
- w przyszłą niedzielę05 kwietnia – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o 7.00
    
6.   
Składamy Bóg zapłać:
 
§
 Parafianom z ul. Kulczyńskiego 4 za pomoc w posprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę;
§
 Rodzinom: Czarneckim, Reszeter i Gerula za ofiary złożone na witraże; Do tej pory uzbierano na witraże 7.370zł.,      a na monstrancję 2.890zł.
§
Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
 
7.   
Z okazji zbliżającego się jubileuszu 25-lecia naszej parafii, przygotowana została specjalna wystawa zdjęć, którą od ubiegłej niedzieli można oglądać w Domu Świętej Rodziny. Zachęcamy do zwiedzania i zatrzymania się choć na chwilę nad historią naszej parafialnej wspólnoty.
 
8.   
W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, nowy numer ,,Gościa Niedzielnego”,do którego dołączona jest płyta z filmem ,,Pasja”; ponadto do nabycia modlitewnik z różańcem ku czci św. Józefa, a także paschaliki, które można zabrać ze sobą na Liturgię Wigilii Paschalnej. Natomiast przed kościołem dzieci i młodzież będą rozprowadzać baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony zostanie na rekolekcje wakacyjne.
 
9.   
Zwracamy się z prośbą do Pań i Panów o pomoc w Wielki Wtorek od godz. 8.30 w pracach przy powiększaniu parkingu od ul. Szczecińskiej.
 
10.   
O pomoc w posprzątaniu naszej świątyni w poniedziałek od godz. 9.00 prosimy Parafian z ul. Kulczyńskiego 7; 7A; oraz Wyszyńskiego 6 i 8. Natomiast w Wielką Sobotę od godz. 16.15 prosimy wspólnoty różańcowe.
 
11.   
W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Urszulę Jakubiec z ul. gen. Andersa 6 i śp. Helenę Manińską z ul. Dmowskiego 6.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego