Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

Poniedziałek Wielkanocny
21 IV 2014r.1. Dziś, w drugim dniu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, modlimy się w sposób szczególny w intencji uczelni katolickich w naszej Ojczyźnie.

2. Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia codziennie o 18.00. W związku z tym o godz. 15.00 nie będzie prowadzona koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu:
- w środę
o 18.30 Msza św. za zmarłych: Ks. Biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii.
-
w czwartek o 19.00 spotkanie dla Katechetów i Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
-
w piątek po Mszy św. o 18.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy, aby każdy uczestnik przyniósł ze sobą różę. Podczas tego czuwania zostanie wniesiona Iskra światło Bożego Miłosierdzia przekazana nam z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W tym dniu z uwagi na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
-
w sobotę o godz. 11.00 Msza św. z udziałem kapłanów naszego dekanatu. Modlić się będziemy za zmarłych kapłanów. Po Mszy św. w kościele procesja za zmarłych z naszych rodzin i z parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
-
w przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Ze względu na kanonizację błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, Msze św. o godz. 7.00; 8.30, 15.00 i 18.30. Prosimy, aby na Msze św. przynieść znicze, które zapalimy od Iskry Miłosierdzia. Można je nabyć w sklepiku Caritas. Prosimy, aby na przyszłą niedzielę kanonizacji udekorować okna, balkony wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II.

4. Składamy Bóg zapłać:

  • Parafianom z ul. gen. Andersa 6 i 8 oraz wspólnotom różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;

  • Parafiankom: Annie Kotyk i Aleksandrze Jakubczyk za ofiary złożone ze sprzedaży palm;

  • Wszystkim za ofiary złożone do Wielkanocnych skarbonek; zebrano: 2.145,60zł.

  • Wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do kościoła;

  • Wszystkim za liczny udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego;

  • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.


5. W przyszłą niedzielę przed kościołem, w dzień kanonizacji, rozprowadzane będą ,,kremówki papieskie”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie dla dzieci i młodzieży.

6. Dziś po Mszy św. w zakrystii można nabyć nowy numer ,,Gościa Niedzielnego", w którym warto przeczytać m.in. artykuł o tym jak we Francji co roku kilka tysięcy dorosłych przyjmuje chrzest w Wigilię Paschalną.

7. O pomoc w posprzątaniu kościoła we wtorek o godz. 9.00 prosimy wspólnoty różańcowe, a w sobotę o 9.00 Parafian z ul. gen. Andersa 11.

8. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, a radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa uzdalnia nas do bycia Jego świadkami.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego