Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne:


II Niedziela Adwentu
04.12.2016r.

1.   
Dziś, w pierwszą niedzielę grudnia, zamiast kazania na zakończenie Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 
Nieszpory Adwentowe o 18.00.
 
2.   
Msza św. ,,Roratnia” od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 6.30
 
3. W tym tygodniu:
we wtorek
– św. Mikołaja, biskupa.
-
w środę
– św. Ambrożego. Godzinki ku czci św. Józefa o 18.00, a Msza św. o 18.30 w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw pragnących dziecka.
-
w czwartek
8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a podczas Mszy św. o 18.30 dzieciom klas II zostaną poświęcone różańce. Pomimo dnia nauki czy pracy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Matka Boża objawiająca się pielęgniarce Pierinie Gilli w 1847r. powiedziała: ,,Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miła miejsce
Godzina Łaski
dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”.
w piątek
– o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o 18.30 Mszę św. w intencji pracodawców, pracujących i szukających pracy odprawi ks. dr Andrzej Hryckowian, a po niej poprowadzi spotkanie formacyjne dla zaproszonych.
w sobotę
– 10 grudnia o godz. 18.00 w kościele Mariackim z okazji 35-tej rocznicy Stanu Wojennego odbędzie się poetycka wieczornica, na której słupscy poeci zaprezentują patriotyczne wiersze i ballady.
 
4. Spotkania w tym tygodniu:
dziś
– o 17.00 dla wspólnot różańcowych
w poniedziałek
– o 19.15 dla lektorów seniorów i dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I-szej Komunii św.
we wtorek
– o 19.15 dla Diakonii wspólnot oraz młodzieży III klas gimnazjum i I klas ponadgimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 
5
Wzorem lat ubiegłych ustawiona jest w naszym kościele choinka, na której ludzie potrzebujący mogą zawieszać kartki z informacją czego najbardziej potrzebują. Natomiast każdy o wrażliwym sercu będzie mógł taką kartkę z choinki zabrać i zrobić prezent dla potrzebującego, który o tę pomoc prosi. Zrobione paczki wraz z kartkami prosimy przynosić i składać na ręce wspólnoty Caritas od poniedziałku do soboty w godz. 16.00-18.00. Zostaną one przekazane pod wskazane na kartkach adresy.
 
6. Składamy Bóg zapłać:
§ 
Parafianom z ul. Romera 2 za troskę o czystość kościoła i złożone ofiary;
§ 
Parafianom: Lucjanowi i Józefie Kałuzińskim oraz Marianowi i Grażynie Białeckim za ofiarę złożoną na Drogę Miłosierdzia;
§ 
113 Rodzinom za ofiary złożone w listopadzie; łączna kwota: 2.230 zł. W listopadzie zapłaciliśmy 9.700 zł. za energię elektryczną, za gaz, ryczałt od parafii do Kurii Biskupiej oraz za wodę i wywóz śmieci;
§ 
Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
 
Na stoliku za ławkami położone są deklaracje na grudzień.
 
7
W sklepiku parafialnym Caritas można nabyć poświęcone opłatki z gazetką parafialną, kalendarze na 2017r., świece na stół wigilijny, różańce i wiele wartościowych rzeczy.
 
8.
W przyszłą niedzielę ministranci sprzedawać będą przed kościołem sianko, kadzidło i kredę.
 
9.
O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Romera 4.
 
10
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy, aby przy codziennym zatroskaniu o pracę, o rodzinę, nie zapomnieć o duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego przez spowiedź św. /jeśli nie mamy przeszkody/. Niech Matka Najświętsza i św. Józef wypraszają nam u Boga potrzebne łaski na ten tydzień.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego