Ogłoszenia - Parafia św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
13 IV 2014r.1. Dziś rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Dziś o 11.30 Msza św. w intencji o opiekę Matki Bożej Różańcowej nad dziećmi i młodzieżą /intencja od rodziców VII-ej wspólnoty różańcowej/. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30. Skarbonki, które zabraliśmy u początku Wielkiego Postu, przynosimy dziś i składamy do kosza przed ołtarzem.

Spowiedź św. w tym tygodniu: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz.: 630-7.00 i po południu od 17.00 do 18.30. Nie spowiadamy w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Kancelaria w tym tygodniu
:
czynna w Wielki Poniedziałek w godz.: 11.00-12.00 i po południu od 16.00-17.00 oraz w Wielki Wtorek w godz.: 16.00-17.00.

W Wielki Wtorek o godz. 19.00 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W Wielką Środę o 18.00 śpiewać będziemy godzinki ku czci św. Józefa, a Msza św. o 18.30 w intencji Ojca Św. Franciszka i o ogłoszenie świętości bł. Ojca Św. Jana Pawła II. Polecać będziemy Bogu przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II podziękowania i prośby złożone do skarbony przed Jego obrazem, a na zakończenie udzielone zostanie błogosławieństwo Jego relikwiami. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Polecać będziemy Bogu razem z Matką Bożą podziękowania i prośby złożone do skarbony przed Jej wizerunkiem. Również o 18.30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, zawierzając Bogu szczególnie małżeństwa, które ten sakrament zawierały w kwietniu.

WIELKI CZWARTEK dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

  Msza św. o godz. 18.30, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja według ustalonego porządku trwać będzie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu nie ma Mszy św. porannej.

WIELKI PIĄTEK dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.

  W tym dniu wszystkich nas obowiązuje post ścisły. Adoracja według ustalonego porządku od godz. 6.30.  O godz. 15.00 ostatnia Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o 18.00, a po niej o 18.30 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. O północy śpiewać będziemy Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA Wigilia Paschalana

  Adoracja od godz. 1.00 w nocy według ustalonego porządku. Poświęcenie pokarmów co godzinę od 9.00   do 16.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 19.30, a po niej o 20.00 rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy ze sobą świece. Przeżywanie Liturgii zakończymy Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła.
    

   Harmonogram adoracji Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablocie oraz w gazetce parafialnej, którą nabyć można w sklepiku.

W przyszłą niedzielę 20 kwietnia Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00.

6. Składamy Bóg zapłać :

  • Parafianom z ul. gen. Andersa 5 za pomoc w posprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę;

  • Wspólnocie Caritas za przygotowanie w dniu wczorajszym posiłku Wielkanocnego dla ludzi starszych, chorych i bezdomnych;

  • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.


7. W sklepiku parafialnym do nabycia: prasa katolicka, kartki świąteczne, paschaliki, a także lampiony, które przyniesiemy do kościoła w niedzielę, w dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II, by zapalić je od światła z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Natomiast przed kościołem nabyć można baranki wielkanocne rozprowadzane przez dzieci i młodzież z naszej parafii.

8. Jeszcze tylko do dziś przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną trasą: Gidle-Częstochowa-Kalisz-Licheń-Włocławek-Toruń, która planowana jest w dniach: 22-25 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.  
Trwają także zapisy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła i na kolonię katolicką na Kaszuby.

9. Fundacja Przyjaciele Życia zaprasza rodziców do zapisów dzieci na rok szkolny 2014/2015 do przedszkola i szkoły podstawowej ZIARNO, które prowadzone będą w duchu wartości katolickich. Więcej na plakacie i stronie internetowej fundacji.

10. O pomoc w posprzątaniu kościoła w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00 prosimy Parafian z ul. gen. Andersa 6 i 8; a w Wielką Sobotę od godz. 16.30 prosimy wspólnoty różańcowe.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Leokadię Górniewicz z ul. Dmowskiego 3, której pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek.
      Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego